+972-9-9611-300

 בלוג

סקירות. מאמרים. דעות.

להרטיב את תיק ההשקעות

להרטיב את תיק ההשקעות

השקעה בתשתיות מים

תחומי האנרגיה הירוקה חזרו לתפוס את תשומת הלב של המשקיעים, אך בעוד תחומי אנרגיה כמו רכבים חשמליים ואנרגיה סולארית זוכים ליחסי ציבור, תחום המים, שתרומתו לקיימות אדירה והוא מניב תשואה נאה למשקיעים, נשאר אפרורי. המחסור במים והשקעה בתשתיות הופכים את התחום למעניין.

סליפי ג'ו מתעורר ומטלטל את העולם

סליפי ג'ו מתעורר ומטלטל את העולם

האם העלאת מיסים בדרך?

הנשיא האמריקאי ג'ו ביידן בא לשנות. בחודשים הספורים מאז נכנס לתפקיד השיק שלל רפורמות מרחיקות לכת, אך מה שמרחיק לכת עוד יותר הוא אופן המימון שלהן: העלאת מיסים על חברות ועשירים. מה בדיוק מעוניין ביידן לעשות והיכן נמצאות ההזדמנויות?

הפקקים כמשל: כלכלת ישראל עברה את הקורונה בצורה טובה, אך נותרה עם הבעיות

הפקקים כמשל: כלכלת ישראל עברה את הקורונה בצורה טובה, אך נותרה עם הבעיות

סיכום הרבעון הראשון של 2021 בשוק ההון הישראלי

סיכום הרבעון הראשון של 2021 מגיע ממש לאחר חג הפסח, בו עם ישראל ניסה לשים את הקורונה מאחוריו, יצא מהבית בהמוניו ונתקע בפקקים שחזרו במלוא העוז. אין מתאים מהפקקים בשביל להמחיש את המצב שבו ישראל נמצאת כיום: מאניה-דיפרסיה. מצד אחד, ישראל סוחבת בעיות לא פשוטות, אך מצד שני דווקא במקומות שנראים שליליים נמצאות ההזדמנויות. אפשר להסתכל על הפקקים כעל בעיית תשתיות קשה שמכבידה על הכלכלה, וזה נכון. ואפשר גם להסתכל על העומסים בחג ולומר: איזה זינוק בצריכה ובביקוש לעובדים נמצא לפנינו, וגם זה נכון. אז איך נכון להתנהל בתוך המאניה-דיפרסיה, והיכן נמצאות ההזדמנויות? 

צפו בהקלטת הוובינר המלא שקיימנו בנושא ב-6.4.21

חברת העתיד של המילניום?

חברת העתיד של המילניום?

החברה שתאפשר לכם חשיפה לתחום הפוד-טק בצורה חכמה ונסחרת בדיסקאונט

לפני מספר חודשים הונפקה חברת פוד-טק חדשה בשוק המקומי בשם מילניום פוד יהש (מספר נייר 1167501).

תחום הפוד-טק הינו תחום חם בשנים האחרונות בעולם ונמצא על הכוונת של המשקיעים במיוחד בשנתיים האחרונות. בשנה האחרונה הונפקו בשוק המקומי מספר חברות העוסקות בתחום זה וחברות נוספות נמצאות בתהליך רישום והנפקה.

האם השקעה בביטקוין הינה השקעה אחראית?

האם השקעה בביטקוין הינה השקעה אחראית?

על ביטקוין, קיימות ושינוי אקלים

בדצמבר 2017 מחיר הביטקוין הגיע לכמעט 20,000 דולרים ושוק מטבעות הקריפטו היה באופוריה. דובר אז על כלכלה חדשה והעתיד של הביטקוין נראה ורוד. מאז ירד מחירו במשך כשנתיים והגיע במהלך מרץ 2020 לכ-5,000 דולרים. או אז, תוך שנה אחת בלבד, מחירו של הביטקוין עלה ביותר מפי 10, והוא עומד, נכון להיום, על כ-60,000 דולרים. הביטקוין הוא המטבע בעל שווי השוק הגדול ביותר מבין מגוון המטבעות  הקריפטוגרפיים והוא חלק מתעשייה שצומחת וגדלה. בעוד הדיונים סביב כדאיות ההשקעה בביטקוין סוערים כבר שנים, עקב השימוש הגובר במטבע התעוררו גם מספר שאלות הנוגעות ליתרונות הביטקוין אל מול חסרונותיו מבחינת קיימות ושינוי אקלים.